Provozní řád

Provozní řád Masérny 

Údaje o provozovateli:

Jednatel společnosti: Miroslava Žinčíková

Mobil jednatele: +420604182193

Adresa společnosti: rtm.Gucmana 1/1191 Ostrava Mariánské Hory 70900

Provozovatel: Winex CZ spol.s.r.o.

IČO: 25390791

DIČ: 25390791

Odpovědná osoba za provozovnu: Roman Žinčík

Mobil: +420774550708

Vzdělání odpovědné osoby: středoškolské s maturitou, rekvalifikační kurz v oboru Masér pro zdravotnická povolání

Délka praxe v oboru masér: od roku 2009

Údaje o provozovně:

Název provozovny: Masérna Mariánky
Adresa provozovny: rtm. Gucmana 3/1190 Ostrava Mariánské Hory 709 00

Poskytované služby: péče o tělo masérské, rekondiční a regenerační služby

Rozloha provozovny: 34,60 metrů

Počet zaměstnanců: 1

Provozní doba: po - ne od 10 do 20 hodin - dle objednávek

Vybavení provozovny: omyvatelná podlaha - linoleum, omyvatelná plocha u umyvadla, umyvadlo s teplou a studenou vodou, otevírací okno pro přirozené větrání, osvětlovací soustava ledkových svítidel, topení elektrickými přímotopy dva kusy, elektrický průtokový ohřívač pro vlastní ohřev vody, sprchovací kout, skříň a skříňky, masérský stůl, židle na kolečkách, sedací souprava, koš na použité prádlo, ručníky, deky, masérské oleje a emulze, Malé přenosné předložky, při vstupu zátěžový koberec, stůl, varná konvice, kávovar, infra sauna pro dvě osoby, dva kusy zásobníků na papírové osušky, lékárnička, nářadí pro úklid, věšáky pro odložení věcí tři kusy, židle a konferenční stolek v čekárně, kuchyňská linka, zařízení WC, police.

Druh poskytovaných služeb:

V provozovně budou prováděny masérské, rekondiční a regenerační služby.

Bude občasně použita infra sauna pro nahřátí pouze jednoho klienta před masáží.

Popis k poskytovaným službám:

1 - Masáže: v provozovně se budou provádět masáže relaxační, sportovní a klasické. Pro účely masáží je určena hlavní místnost provozovny, kde stojí masérský stůl. Komoda, sedací souprava, stůl, dekorační skřínky, audio pro ozvučení a poličky pro odkládání ručníků potřebných při masáži. Při započatí úkonu si pracovník umyje ruce pod tekoucí teplou vodou a přichystá věci pro masírování, jako ručníky, deku masérské oleje a jednorázové prostěradlo - Perlan. Po každém zákazníkovi se vymění použité prádlo za čisté a vydesinfikuje se masérský stůl a použité věci.

Při příchodu si zákazník odloží věci na věšák určený pro zákazníky. Lehne si na masérský stůl, kde bude provedena masáž. K masáži jsou použity masérské oleje, ručníky, jednorázové prostěradlo - Perlan. Po masáži se klient obleče, zaplatí a odchází. Nejsou povoleny žádné masérské úkony na nemocné kůži.

2 - Infra sauna: Sauna se bude využívat pouze občasně pro jednoho klienta a to pro uvolnění velmi ztuhlého svalstva, za účelem prohřátí, ne za účelem saunování.

Při vstupu do sauny si klient vezme vlastní ručník, dá si ho na místo, kde bude sedět a po ukončení masáže si ho odnese sebou a uloží do své tašky na věšák ke svým věcem. Klient použije saunu po dobu maximálně 30 minut. Sauna se předehřívá po dobu 4é minut před vstupem klienta. Poté se osprchuje ve sprchovacím koutu v místnosti se saunou a odchází na masérský stůl. Po ukončení masáže a vychladnutí sauny se sauna vydesinfikuje. Sprchovací kout se uklízí po skončení směny, pokud byl použit. Infra sauna není určena k běžnému saunování a bude použita pouze pro občasné předehřátí klienta, dle zdravotních obtíží.

Manipulace s prádlem:

Pracovní oděv je udržován v čistotě, dle potřeby měněn v průběhu směny. Vždy je připraven náhradní oděv. Civilní oděv je ukládán odděleně od pracovního. Prádlo je poskytnuto pro každého zákazníka jednorázově, opakování použitého prádla je nepřípustné. Čisté prádlo se při přenášení chrání před znečištěním a druhotnou kontaminací vhodným obalem. Prádlo se přenáší, aby nedošlo k poškození obalu. Použité prádlo se ukládá do vyčleněného obalu. Obaly jsou umyvatelné a dezinfikovatelné. Dosoušení prádla v provozovně je nepřípustné. Prádlo nesmí zůstávat ve vlhkých obalech. Zodpovědná osoba je Roman Žinčík.

Zásady osobní hygieny a ochrany zdraví při práci

Řádně pečuji o tělesnou čistotu, vždy před zahájením a ukončením práce u každého zákazníka. Umývám si ruce a desinfikuji, rovněž při přechodu z práce nečisté na čistou. Používám ochranné prostředky, dle charakteru vykonané práce. Používám prostředky na jedno použití. Oděv zákazníka / spodní prádlo/ chráním čistým jednorázovým prádlem - Perlan nebo ručníky, dle charakteru poskytovaných služeb. Při poskytování služeb používám, jen pomůcky, přístroje a další výrobky, které splňují požadavky platných, obecně závazných předpisů, které se na ně vztahují. V provozovně se nesmějí vyskytovat předměty nesouvisející s její činností. Zákaz kouření v prostorách provozovny.

V Ostravě dne 20.2.2018

Roman Žinčík


Schváleno Krajskou hygienickou stanicí Moravskoslezského kraje se sídlem v Ostravě, Na Bělidle 7

 PSČ 702 00 v Ostravě. Ze dne 8.3.2017 č.j.9334/2017 email. jana.sadecka@khsova.cz  tel. 595138124